Osocze bogatopłytkowe

 
Płytki krwi są najistotniejszą częścią składową osocza bogatopłytkowego, pełnią funkcje naprawcze, uruchamiają procesy regeneracyjne, a także zawierają substancje, zwane czynnikami wzrostu które są kluczowym czynnikiem procesu regeneracji. Czynniki wzrostu, uwalniane przez płytki w czasie zabiegu, stymulują namnażanie się fibroblastów produkujących kolagen oraz powstawanie nowych naczyń włosowatych. Aby uzyskać optymalnie wartościowe osocze konieczne jest użycie do zabiegu specjalnego systemu który pozwoli zagęścić osocze z krwi, im wyższe stężenie płytek tym szybszy efekt uzyskamy. Przy podwójnym wirowaniu możemy uzyskać do 8 000 000 PLT/ml, stężenie do 4 razy.
Podawanie osocza jest najbardziej fizjologiczną metodą odmładzania, organizm dostaje impuls do działania i buduje siatkę kolagenu poprawiając jej gęstość i jakość. Warto taki zabieg zrobić profilaktycznie w obszarach, które dla nas są istotne i chcielibyśmy zachować w dobrym stanie jak najdłużej. Możemy powiedzieć, że jest to zabieg, który będzie zatrzymywał w pewnym sensie zegar biologiczny skóry. W przypadku łysienia, można pobudzić uśpione mieszki włosowe do wzrostu i zahamować proces wypadania włosów.
 
Osocze PRP stosujemy w celu:
  • poprawy konturów twarzy
  • wygładzenia i napięcia skóry na szyi i powiekach
  • leczenia blizn potrądzikowych i przebarwień
  • wygładzenia i poprawy elastyczności skóry dłoni, brzucha
  • zmniejszenie rozstępów (są to blizny)
  • odbudowy i zahamowania wypadania włosów u kobiet i mężczyzn
 
Osocze bogatopłytkowe w odmładzaniu i problemie łysienia, podaje się w postaci iniekcji aktywowanego osocza z zastosowaniem klasycznej techniki mezoterapii.

Salon Kosmetyczny Esencja Urody

Warszawa - Bielany ul. Jamki 7a

01-975 Warszawa

Tel. 0 606 352 378

 Płatność tylko gotówką.

Godziny otwarcia:

Pon. - Pt.  10:00 - 21:00

Sobota:   9:00 - 13:00